Το Γενικό Νοσοκομείο Λακωνίας (Νοσηλευτική Μονάδα Σπάρτης) επισκέφθηκε η αν. υπουργός Υγείας Μίνα Γκάγκα και ο Διοικητής της 6ης ΥΠΕ Γιάννης Καρβέλης στο πλαίσιο της διήμερης περιοδείας τους σε Αρκαδία, Λακωνία. Την αν. Υπουργό Υγείας και τον Διοικητή της 6ης ΥΠΕ τους υποδέχθηκε η Διοικήτρια Γ.Ν. Λακωνίας Εύη Παπαγεωργίου ενώ τους συνόδευε ο βουλευτής Λακωνίας Νεοκλής Κρητικός.
Η επίσκεψη έγινε σε όλα τα τμήματα και τους χώρους του νοσοκομείου, στα χειρουργεία, τις νέες κλινικές και στα ΤΕΠ covid 19. Ακολούθησε επίσκεψη στις Διοικητικές υπηρεσίες.
![318416214 464775252507865 7360015029289329301 n 318416214 464775252507865 7360015029289329301 n](https://www.dypede.gr/wp-content/uploads/318416214_464775252507865_7360015029289329301_n-300x225.jpg)
![318462060 464774702507920 8305168623486884501 n 318462060 464774702507920 8305168623486884501 n](https://www.dypede.gr/wp-content/uploads/318462060_464774702507920_8305168623486884501_n-300x225.jpg)
![318464572 464775159174541 3039174439989472879 n 318464572 464775159174541 3039174439989472879 n](https://www.dypede.gr/wp-content/uploads/318464572_464775159174541_3039174439989472879_n-300x225.jpg)
![318558078 464774955841228 8887715039083154933 n 318558078 464774955841228 8887715039083154933 n](https://www.dypede.gr/wp-content/uploads/318558078_464774955841228_8887715039083154933_n-225x300.jpg)
![318719904 464775295841194 4758902937477657503 n 318719904 464775295841194 4758902937477657503 n](https://www.dypede.gr/wp-content/uploads/318719904_464775295841194_4758902937477657503_n-300x225.jpg)