Στα εγκαίνια της έκθεσης -επετειακού αφιερώματος για την ανθρωπιστική δράση του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού στην διάρκεια της Μικρασιατικής Εκστρατείας που πραγματοποιήθηκαν στο Μαλλιαροπούλειο Θέατρο της Τρίπολης, παραβρέθηκαν η αν. υπουργός Υγείας Μίνα Γκάγκα και ο Διοικητής της 6ης ΥΠΕ Γιάννης Καρβέλης, στο πλαίσιο της διήμερης περιοδείας στην Αρκαδία.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Εθελοντισμού.
![318174852 464759432509447 6548765525221612201 n 318174852 464759432509447 6548765525221612201 n](https://www.dypede.gr/wp-content/uploads/318174852_464759432509447_6548765525221612201_n-300x163.jpg)
![318737548 464759239176133 7384822878702201538 n 318737548 464759239176133 7384822878702201538 n](https://www.dypede.gr/wp-content/uploads/318737548_464759239176133_7384822878702201538_n-300x225.jpg)