Στην Κέρκυρα για τριήμερη περιοδεία στις υγειονομικές μονάδες του νησιού βρίσκεται ο Διοικητής της 6ης ΥΠΕ Γιάννης Καρβέλης. Στο πλαίσιο της περιοδείας ο κ. Καρβέλης υπέγραψε χθες σύμβαση για την ανέγερση νέου Περιφερειακού Ιατρείου στον Άγιο Ματθαίο. Το κλίμα ήταν ιδιαίτερα θερμό και η ικανοποίηση της τοπικής κοινωνίας μεγάλη, όπως μετέφεραν μεταξύ άλλων ο Βουλευτής Κέρκυρας Στέφανος Γκίκας και ο Δήμαρχος Νότιας Κέρκυρας Κώστας Λέσσης κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης η οποία φιλοξενήθηκε στο Κέντρο Υγείας Κέρκυρας. Στο νησί βρίσκεται και ο ΓΓ Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας Μάριος Θεμιστοκλέους ο οποίος συνοδευόμενος από τον κ. Καρβέλη θα επισκεφθεί τις υγειονομικές μονάδες της Κέρκυρας.
![337165827 542456981309451 2498573964830824096 n 337165827 542456981309451 2498573964830824096 n](https://www.dypede.gr/wp-content/uploads/337165827_542456981309451_2498573964830824096_n-300x225.jpg)
![337170488 3535326550061660 4442907060746231886 n 337170488 3535326550061660 4442907060746231886 n](https://www.dypede.gr/wp-content/uploads/337170488_3535326550061660_4442907060746231886_n-300x225.jpg)