Ζωηρό ενδιαφέρον παρουσίασε η δράση του τμήματος Δημόσιας Υγείας της 6ης ΥΠΕ σε συνεργασία με το Άλμα Ζωής. Η δράση που αφορούσε την προληπτική εξέταση μαστού, έγινε το μεσημέρι της Τρίτης σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο στα γραφεία της 6ης ΥΠΕ. Τις εργαζόμενες που εξέφρασαν την επιθυμία να εξεταστούν, εξέτασε ο Ιατρός Χειρουργός Μαστού Νίκος Κατσιάκης. Τη δράση συνέδραμε το μέλος του συλλόγου Άλμα Ζωής Ρένα Χυτοπούλου. Ο Διοικητής της 6ης ΥΠΕ Γιάννης Καρβέλης εξέφρασε τις θερμές του ευχαριστίες για τη συνεργασία στο πρόγραμμα που εκπονεί η 6η ΥΠΕ, τονίζοντας ότι ανάλογες δράσεις που αφορούν την πρόληψη θα συνεχιστούν.
6η ΥΠΕ – Δράσεις της Δημόσιας Υγείας: Προληπτική εξέταση μαστού
![358050855 592952003023522 192702395444365450 n](https://www.dypede.gr/wp-content/uploads/358050855_592952003023522_192702395444365450_n-1200x630.jpg)