Στο Κέντρο Ψυχικής Υγιεινής (ΓΝ Άγιος Ανδρέας) βρέθηκε την Τετάρτη, ο Υφυπουργός Υγείας Δημήτρης Βαρτζόπουλος, συνοδευόμενος από τον Διοικητή της 6ης ΥΠΕ Γιάννη Καρβέλη.
Ο κ. Βαρτζόπουλος συζήτησε με τους εργαζομένους του κέντρου για τα ζητήματα που αφορούν τη λειτουργία της υγειονομικής μονάδας. Στη συνάντηση παραβρέθηκαν ο Διοικητής και αναπλ. Διοικητής του νοσοκομείου Άγιος Ανδρέας, Ηλ. Θεοδωρόπουλος και Παν. Δημόπουλος. Παρόντες και ο βουλευτής Αχαΐας Ι. Φωτήλας και ο αντιπεριφερειάρχης Φ. Ζαΐμης.
Στην Ψυχιατρική Κλινική του ΠΓΝΠ, ο τρίτος σταθμός της περιοδείας του Υφυπουργού Υγείας Δημήτρη Βαρτζόπουλου στην Πάτρα. Μαζί του ο Διοικητής της 6ης ΥΠΕ Γιάννης Καρβέλης και οι υποδιοικητές Μάλλιος και Νικοπουλος.
Τελευταίος σταθμός της περιοδείας του Υφυπουργού Υγείας Δημήτρη Βαρτζόπουλου στην Πάτρα, η Παιδοψυχιατρική Κλινική του Καραμανδανείου Νοσοκομείου Παίδων.
Ο πρώτος σταθμός της περιοδείας του υφυπουργού, τα γραφεία της 6ης ΥΠΕ.
![](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/373754197_626236769695045_4161274035630086423_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=5614bc&_nc_ohc=n3BE_Fkq23kAX-MgxQ5&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=00_AfDfqSJKQhCJjMiVtuIBBNBlSoJQXKEFF_mrmCqlUpK15g&oe=65007FAC)
![](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/375311112_626236839695038_3072735310109282853_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=5614bc&_nc_ohc=gwFkqcXFEQwAX9JHKe0&_nc_oc=AQl7sglBYMeRTr0TvZzEenbvWqaZRBYPBbaWuttp8jTYvn94u8JGDH5Pb_gISZ_alwU&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=00_AfAHCzYSjyIs6uxxmGMNW2W0_bqBkAP8RbJN8lUKXWjz1Q&oe=64FFFF80)
![374691771 626178306367558 5554346286819853867 n 374691771 626178306367558 5554346286819853867 n](https://www.dypede.gr/wp-content/uploads/374691771_626178306367558_5554346286819853867_n-300x225.jpg)
![375318645 626152809703441 3368573508922819866 n 375318645 626152809703441 3368573508922819866 n](https://www.dypede.gr/wp-content/uploads/375318645_626152809703441_3368573508922819866_n-300x225.jpg)